ZEKA GELİŞTİRME VE İNGİLİZCE


Çocukların beyninin % 95 ine kadar kısmı, 12-13 yaşına kadar gelişmektedir. Bu sebeple küçük çocukların dil öğrenimini ve zeka gelişimini artırmak için İngilizce ve Zeka Geliştirme eğitimini küçük yaşlarda veriyoruz. Kelime dağarcığı zekayla doğru orantılıdır. Zeka gelişimine ciddi katkı sağlayan mental aritmetik eğitimini İngilizce eğitimi ile birlikte veriyoruz.

İngilizce eğitimi temel seviyede verilmektedir. İngilizce küçük yaşta öğrenilir. Ana dili küçük yaşta nasıl öğreniliyorsa, İngilizce ve diğer dillerde aynı şekilde erken yaşta öğretilmelidir. Bu sebeple kalıcı ve akıcı dil öğrenimini amaçlıyoruz. Ayrıca zeka gelişimine de büyük önem veriyoruz. Genius Kids English İngilizce ve Mental Aritmetik eğitimi, 4-6 yaş gruplarına okul öncesinde ve 7-10 yaş gruplarına ise ilkokulda birlikte verilmektedir. Sadece İngilizce programlarına yönelik İngilizce paketlerimiz de bulunmaktadır.

1. Yıl 1. Kur (Dönem)

Haftada 2 saat olup 36 hafta sürmektedir. Toplamda 72 saat İngilizce eğitimi almaktadır. İngilizce programı olarak yaş kategorilerine göre iki ayrı program uygulanmaktadır. 4-6 yaş çocuklara erken dil öğrenim programı ve 7+ yaş grubu çocuklar için ise A1-A2-B1-B2… seviyelerine göre İngilizce dil öğrenim programı uygulanmaktadır.

Sayıları tanıma, 100’e kadar ileri ve geri sayma işlemleri, toplama işlemine geçiş ve abaküs uygulamaları yer alır. Kur sonunda mental olarak toplama işlemi yaptırılır.4-6 yaş grubu 100’e kadar, 7-10 yaş gurubu 1000’e kadar 11-13 yaş grubu daha büyük sayıları toplayabilmektedir.

1. Yıl 2. Kur (Dönem)

Haftada 2 saat olup 36 hafta sürmektedir. Toplamda 72 saat İngilizce eğitimi almaktadır. İngilizce programı olarak yaş kategorilerine göre iki ayrı program uygulanmaktadır. 4-6 yaş çocuklara erken dil öğrenim programı ve 7+ yaş grubu çocuklar için ise A1-A2-B1-B2… seviyelerine göre İngilizce dil öğrenim programı uygulanmaktadır.

Zeka Geliştirme Etkinliği

Bu kurda öğrenciye çıkarma işlemlerine geçiş ve abaküs uygulamaları yer alır. İleriki aşamada işlemler mental olarak yaptırılması sağlanır. Kur sonunda toplama-ve çıkarma işlemleri mental olarak ve karışık yaptırılır.4-6 yaş grubu 100’e kadar,7-10 yaş gurubu 1000’e kadar 11-13 yaş grubu daha büyük sayılarla toplama ve çıkarma işlemi yapabilmektedir.

2. Yıl 1. Kur (Dönem)

 Haftada 2 saat olup 36 hafta sürmektedir. Toplamda 72 saat İngilizce eğitimi almaktadır. İngilizce programı olarak yaş kategorilerine göre iki ayrı program uygulanmaktadır. 4-6 yaş çocuklara erken dil öğrenim programı ve 7+ yaş grubu çocuklar için ise A1-A2-B1-B2… seviyelerine göre İngilizce dil öğrenim programı uygulanmaktadır

Zeka Geliştirme Etkinliği: 

Bu kurda öğrenciye çarpma işlemlerine geçiş ve abaküs uygulamaları yer alır. İleriki aşamada işlemler mental olarak yaptırılması sağlanır. Kur sonunda toplama, çıkarma ve çarpma işlemleri mental olarak yaptırılır.

4-6 yaş grubu 100’e kadar, 7-10 yaş gurubu 1000’e kadar 11-13 yaş grubu daha büyük sayılarla toplama, çıkarma ve çarpma işlemlerini karışık olarak yapabilmektedir.

2. Yıl 2. Kur (Dönem)

Haftada 2 saat olup 36 hafta sürmektedir. Toplamda 72 saat İngilizce eğitimi almaktadır. İngilizce programı olarak yaş kategorilerine göre iki ayrı program uygulanmaktadır.

4-6 yaş çocuklara erken dil öğrenim programı ve 7+ yaş grubu çocuklar için ise A1-A2-B1-B2… seviyelerine göre İngilizce dil öğrenim programı uygulanmaktadır.

Zeka Geliştirme Etkinliği:

Bu kurda öğrenciye bölme işlemlerine geçiş ve abaküs uygulamaları yer alır. İleriki aşamada işlemler mental olarak yaptırılması sağlanır.

Kur sonunda toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemleri mental olarak yaptırılır.

4-6 yaş grubu 100’e kadar, 7-10 yaş gurubu 1000’e kadar 11-13 yaş grubu daha büyük sayılarla toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlemlerini karışık olarak yapabilmektedir.

Öğrenciye, ileri matematik tekniklerinin öğretilmesi sayesinde çok basamaklı büyük sayılarla toplama, çıkarma, çarpma ve bölme, rasyonel sayılar, üslü işlemler, köklü sayılar, tarihsel işlemleri vb. çok kısa sürede yapabilmektedir. Bu teknikleri bilen öğrenci, gireceği sınavlarda işlem hızlılığı bakımından zaman kazanır, rakiplerine karşı büyük avantaj elde eder.