VIP Kurs nedir?

Matematik Dünyası eğitimde VIP ibaresini ilk kullanan kurumdur. Matematik Dünyası, kişiye özel VIP eğitim sistemini, yeni nesil eğitim projesi olarak ortaya koymuştur. Kişiyi ön plana çıkararak ve hiç bir ayırım gözetmeden, her bireyin çok özel ve geleceğin potansiyel lideri, bürokratı, devlet adamı, siyasetçisi olabileceği ilkesinden hareketle yola çıkmıştır. Kişiye Özel VIP Eğitim Yayıncılık Limited Şirketi bünyesinde faaliyet yapan Matematik Dünyası VIP Kurs eğitim metodolojisi olarak, sonuç odaklı, profesyonel idari personellerin yönetiminde, aktif rehber öğretmen ve marka öğretmenlerle birlikte, her bir öğrenciye kişiye özel VIP eğitim paketleri sunmaktadır. Dolayısıyla en iyi kurs hangisi sorusunun cevabı da elbette başarısını ödül alarak ispatlamış olan Matematik Dünyası VIP Kursudur.

VIP Kurs,

 • 1-6-12 kişilik küçük gruplarda eğitim öğretim yapar.
 • Sonuç odaklı çalışır.
 • Her bir öğrenci için kişiye özel eğitim paketleri ve çözümleri sunar.
 • Her bir öğrenci için aktif rehberlik hizmeti sunar ve takip eder. Bunu veliler sistemden online görür.
 • Psikolojik destek sunar,
 • Her hafta/ay Türkiye Geneli deneme sınavları yapar. Yapılan sınavların sonuçlarını web sitesine yükler. Sınav sonucunu aynı gün detaylı ve analizli olarak veli ve öğrencilere Sınav Karnesi Linki göndererek SMS ile bildirir.
 • Profesyonel idari kadro yönetiminde, aktif rehberlikçiler ve mesleğini severek yapan marka öğretmenlerle çalışır.
 • Kurumsal, düzenli ve disiplinli bir yapısı vardır.
 • Kurucu / kurucu temsilcileri ve idarecileri tecrübeli profesyonel eğitimci kişilerden oluşur.

Bir kurumun gerçek bir VIP Kurs olabilmesi için VIP Kurs şartlarını taşıması gerekir.

Eğitim, bir ülkenin temelini teşkil eder, geleceğini inşa eder. Eğitim, insanlığın ve medeniyetin rotasını çizer. Bu sebeple sorumluluğumuzun farkındayız ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü kendimize ilke edinerek çalışıyoruz ve bundan sonra da bu ilke ve anlayışla çalışmaya, yolumuza devam edeceğiz.

2007’den beri Matematik Dünyası’na göstermiş olduğunuz büyük ilgiye ve güvene teşekkür ediyoruz. Her yeni eğitim öğretim dönemine daha da güçlenerek giriyoruz. Bizler sizlere faydalı olmayı gaye edindik.

MEB’e bağlı Özel Öğretim Kurumlarımızda en ayrıcalıklı “Kişiye Özel VIP Eğitim” sistemi uygulanmaktadır. Arasınıflara 1 kişilik (birebir) veya en fazla 6 kişilik gruplarda istediğiniz seçeneklerle okula takviye şeklinde VIP eğitim ya da en fazla 12 kişilik sınıflarda normal eğitim yapılmaktadır. Her öğrenciye durumuna göre farklı farklı eğitim paketleri uygulanmaktadır.

Sevgili Öğrenciler, “Kalabalık sınıflarda anlamıyorum, konu eksiklerim çok, çok çalışmam lazım çok” diyorsanız, Matematik Dünyası’nın trend haline getirdiği “Kişiye Özel VIP Eğitim” sistemimize katılabilirsiniz.

Çocuklarınızın her dersten sonra bir şeyler öğrendiğini anlamak ve artık bende soruları çözebiliyorum sevincini paylaşmak , gözlerinden o güzel mutluluk ışıltısını almak, bizlere büyük mutluluk veriyor.

Kişiye Özel VIP Eğitim sistemimizde sadece ihtiyacınız olan ve tercih ettiğiniz derslerden, mini gruplarda özel olarak eğitim alırsınız. Bundan daha önemlisi zamandan kazanırsınız ve o zamanınızı daha çok ders çalışmaya, soru çözmeye ya da farklı aktivitelere ayırabilirsiniz.

Öğrenci ve velilerimizin bize olan güvenini hiç bir zaman boşa çıkarmıyoruz ve günün değişen şartlarına, pandemi gibi küresel dinamik süreçlere ve gelişen dijital teknolojilere karşı çok kısa sürede şekil alıp uyum gösteren alt yapımızla eğitim ve öğretime devam ederek öğrencilerimizi mağdur etmiyoruz. Bu tür zorunlu hallerde aynı ders programlarıyla ve CANLI EĞİTİMLERLE derslere kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Her biri en az 5 yıl ve üzeri tecrübeye sahip, alanında uzman kitap yazarı marka öğretmenler eşliğinde ders alabilir ve bu derslerdeki açıklarınızı kolayca kapatabilirsiniz. Açılan gruplar Hafta İçi veya Hafta Sonu günlerine planlanmakta, öğrenci ve velilerimiz kendi durumlarına göre istediği gruplara katılabilmektedirler.

Açılan her bir grup ve sınıf, seviyelerine göre homojen olarak oluşturulmaktadır. Öğretmenlerimiz bu grupların seviyesine göre farklı anlatım tarzları belirleyip ona göre derslere devam etmektedirler. Grupların seviyesine göre bazı gruplarda yavaş ve detaylı anlatım tarzı, bazı gruplarda da hızlı ve zorlayıcı anlatım tarzı uygulamaktadırlar. Açılan her bir grupta öğrenciler başlangıca göre mutlaka ilerleme sağlamakta ve sonuç almaktadırlar.

VIP Kurs ve Kişiye Özel VIP Eğitim Detaylı Bilgiler
Bireylerin Birbirlerinden Farklı Özellikleri ve Farklı Durumları

Öncelikle Biyoritim hakkında bilgi verelim. Biyoritim (veya biyolojik ritim), Dr. Hermanna Swoboda ve Dr. Wilhelm Fliess tarafından ortaya atılmış kuramsal bir tezdir. İnsanın doğumdan itibaren duygusal, fiziksel ve zihinsel olarak belirli periyotlarla aynı değişimleri gösterdiğini iddia eder. Başka bir deyişle insan aynı sürelerde tekrarlanan ritmik iniş ve çıkışlar halinde duygusal, fiziksel ve zihinsel durumlar yaşar. Bu zaman periyotları fiziksel olarak 23 gün, duygusal olarak 28 ve zihinsel olarak 33 günlük devrelerdir. Biyoritimde tüm değerler doğumda 0’dan başlar ve insanın hayatı sonuna kadar aynı frekanslarda dalgalanarak seyreder.

Basit hesaplarla 23 ve 28 günlük döngüler her 644 günde bir tekrarlanır (veya 1 3/4 yıl). 23, 28 ve 33 gün döngüleri ise 21.252 günde bir (veya 58,2+ yıl) tekrarlanır.

Biyoritim tezinin doğruluğu net olarak kanıtlanmamış olsa da şu bir gerçektir ki,

Her bireyin BEDENSEL olarak diğer bireylerden farklı bir biyoritmik grafiği vardır. Yani fiziksel gücünün ve bedeninin dayanıklılık derecesi, günlere ve saatlere göre aynı olmayıp farklı bir değişim göstermektedir.
Her bireyin DUYGUSAL olarak diğer bireylerden farklı bir biyoritmik grafiği vardır. Yani duygusal durumu, hislerinin olumluluk derecesi, günlere ve saatlere göre aynı olmayıp farklı bir değişim göstermektedir.
Her bireyin ZİHİNSEL olarak diğer bireylerden farklı bir biyoritmik grafiği vardır. Yani aklını ne ölçüde verimli kullanabildiğini gösteren, zihinsel kapasitesinin derecesi günlere ve saatlere göre aynı olmayıp farklı bir değişim göstermektedir.
Her bireyin SEZGİSEL olarak diğer bireylerden farklı bir biyoritmik grafiği vardır. Yani sezgilerinin ona ne denli yardımcı olabileceğini gösteren sezebilme yeteneğinin derecesi günlere ve saatlere göre aynı olmayıp farklı bir değişim göstermektedir.

Dolayısıyla her bir bireyin farklı farklı durumları ve biyolojik yapıları varken aynı anda, aynı ortamda, aynı etkinlik ve aynı eğitimde aynı performansı göstermesi beklenemez.

Her bir bireyin kendine has bu durumları dikkate alınırsa aynı zaman diliminde ve aynı derste 20-30 kişilik bir sınıfta öğrencinin maksimum performansta olması beklenemez. Çünkü,

 • Her öğrencinin kendine özgü düşünme ve öğrenme yeteneği vardır.
 • Her öğrencinin kendine özgü algılama zaman aralığı vardır.
 • Her öğrencinin kendine özgü öğretmeniyle uyum ritmi vardır.
 • Her öğrencinin kendine özgü soruları vardır.
 • Öğrenci derste anlamadığı bir kısmı, arkadaşlarının yanında sormak istemeyebilir.
 • Öğrenci kitlesel eğitim yerlerinde, öğretmenini değiştirme hakkına sahip değildir.
 • Öğretmenin öğrenci ile birebir diyalog kurma suresi, 20-30 kişilik sınıf ortamında maksimum 2-3 dakika iken, kişiye özel VIP eğitimle bu süre, dersin tamamını kapsar.
 • Kişiye özel VIP eğitim ev rahatlığında yapılır. Öğrencinin dikkati dağıldığı anda kısa sureli mola verilir, daha sonra konuya tekrar devam edilir.
 • Kitlesel eğitim yerlerinde, 40 dakikalık ders suresi içerisinde maksimum 10-12 örnek çözülürken, kişiye özel VIP eğitim sisteminde 20-30 örneğe kadar çıkabilir.
 • Kitlesel eğitim yerlerinde öğretmen her öğrenciye uygun anlatma tarzı seçemez ve ortak bir anlatım tarzı belirleyemez. Dersi anlatırken ve her öğrencinin sorularıyla tek tek ilgilenemez. Ancak Kişiye özel VIP eğitim sisteminde sadece sizin çocuğunuza özgü bir ders anlatma tarzı belirler ve sorulara tek ve detaylı cevap verir.
 • Kişiye özel eğitim, başarıya ve sonuç almaya odaklıdır. Kitlesel eğitim yerlerine göre, kişiye özel eğitim sistemi ile bir öğrencinin verim alma oranı %70-80 daha fazladır.
 • Kişiye Özel VIP eğitim sisteminin verim alınması ve sonuç odaklı olabilmesi için 1-6 kişilik gruplarda eğitim yapılması gerekir. Bu konu eksiği olan veya öğrenme zorluğu çeken öğrencilerde daha da önemlidir. Özellikle ara sınıf öğrencilerinin 1-6 kişilik kişiye özel VIP eğitim gruplarında ders alması konuları öğrenme ve eksiklerini kapatma noktasında çok önemlidir.
 • Kişiye Özel VIP eğitimle az dersle kısa zamanda sonuç alındığı için öğrenci zamandan tasarruf eder artan zamanlarını başka etkinlikler de kullanabilir.
 • Kişiye Özel VIP Eğitim sistemi ilk defa Matematik Dünyası ® kurucusu Muammer Karaarslan tarafından ortaya konmuş ve uygulanmıştır.

Sonuç Odaklı Eğitim | Test Teknikleri

Eryaman özel ders veren eğitimcilerimiz her öğrencimize özel olarak avantaj sağlayacağından dolayı başarısının da yükselmesini sağlayacaktır. Kaliteli eğitim teknikleri sayesinde konsantrasyonunuz da üst seviyeye çıkacaktır. Böylelikle gireceğiniz sınavlarda başarı sağlamanın yanı sıra aynı zamanda da okul başarınız da yükselmiş olacaktır. Siz kendi eksikliklerinizin farkına varmadan hocalarımız sizin eksikliğinizi tespit edecektir.

Öğrencilerin en çok zorlandığı derslerin başında matematik gelmektedir. Biz uzman kadromuzla, öğrencilere doğru yolu göstererek, bu zor gözüken derslerin üstesinden gelmesini sağlamaktayız.

Matematik Özel Ders | Matematik Kursu

Özel öğretim kurumlarında özel ders isteyen öğrencilerin alacakları dersleri, kurs veren öğretmenlerce kendi kurumlarında alması öğrenme ve sonuç alma bakımından tercih edilmesi gereken en iyi yoldur.

Son zamanlarda özel ders veren öğretmenlerin sayısı oldukça artmış gibi gözükmektedir. Fakat tecrübesi olmayan bu kişilerin öğrencileri doğru yönlendiremediğine şahit olmaktayız. Burada velilerin dikkat etmesi gereken şey, çocuğuna MEB’e bağlı bir kursta özel ders aldırmasıdır. Diğer türlü veli herhangi bir sorunda karşısında bir muhatap bulamayabilir. Daha önemlisi özel ders aldıracağı öğretmenin tecrübesi ve kalitesini bilemeyebilir ve şansa kalmış bir durumdur. Para ve zaman boşa harcanmış olabilir. Bu sebeple tavsiyemiz rasgele internetten veya dışarıdan bir öğretmen bulmak yerine MEB’ e bağlı güvenilir bir kurumdan ders alması daha avantajlıdır. Çünkü kurslar ayakta kalabilmesi için iyi olmak zorundadırlar. Bir çok kurs kaliteyi yakalayamadığı için açılıp kapanmaktadır. Devamlı tabela değişmektedir.

Kadromuzda bulunan öğretmenlerin her biri marka kalitesi gereği belli kriterlere göre seçilmiş ve uzun yıllardır çalışılan ve sonuç alınan eğitimcilerdir. İyi bir öğretmenin nereden mezun olduğu önemlidir ama çok önemli değildir. Önemli olan öğrenciye yaklaşımı, ders anlatım tarzı, bilgi düzeyi, test tekniği uygulayabilmesi, muhakeme ve düşünmeye sevk etmesi, ilham vermesi, sınıf hakimiyeti, sorulan sorulara karşı yaklaşımı ve cevaplama tarzı, tahta kullanımı, ders giriş çıkış sürelerine dikkat etmesi, ses tonu, ders anlatımında Türkçeyi kullanabilme ve hitap şekli gibi birçok etken söz konusudur. Öğretmenin çok iyi üniversiteden mezun olması çok iyi bir sonuç alınacağı memnun olunacağı anlamına gelmemektedir. Bizim eğitimcilerimiz balık yemeyi değil balık tutmayı öğretir.

Bayan öğretmen isteyen velilerin de bu isteğine cevap veriyoruz. Matematik Dünyası’nda her şey kişiye özel VIP Eğitim paketleriyle uygulanmaktadır.

Kurs Fiyatları

Kurslarda fiyatların düşük veya yüksek olmasını etkileyen bir çok faktör bulunmaktadır. Fiyata göre kurs tercih etmek sizi yanıltabilir. Yanlış kurs tercihi öğrencinin başarısını etkileyeceği gibi verilen emek, harcanan para ve boşa giden zamanda cabasıdır. Kurs fiyatlarını araştırırken ve kayıt yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler:

 • Profesyonel, tecrübeli, işinin başında duran ve takip eden idari kadro,
 • Sınıftaki veya gruptaki öğrenci sayısı,
 • Haftalık alınan ders saati, sabit etüt ve soru çözüm saatleri, yıllık ders saatleri toplamı,
 • Kurs başlangıç ve bitiş tarihi, toplam kaç hafta ders yapıldığı,
 • Yıllık Deneme Sınav Paketi var mı ve yapılacak deneme sayısı,
 • Yıllık Deneme Sınavları kurum bazlı mı yoksa Türkiye Geneli ulusal olarak mı yapılıyor?
 • Rehberlik servisi var mı?
 • Öğretmen kadrosu , deneyim yılları ve kaç yıldır aynı kurumda çalıştıkları,
 • Öğretmen kadrosu her yıl ya da yıl içerisinde devamlı değişiyor mu? (Bu durum maliyeti düşürme politikası olup eğitim kalitesini de düşürmektedir)
 • Kullanılan yayın ve yayın kalitesi yeterli mi?
 • Yeni nesil yayınlar kullanılıyor mu?
 • Ödev veriliyor mu? Verilen ödevlerin takip sistemi var mı? (Velilere ödevlerin bildirimi yapılıyor mu?)

Kişiye Özel VIP Eğitim Kurslarında, öğrencinin durumuna göre ayrı ayrı paketler oluşturulduğu için sabit tek fiyat yoktur. Alacağınız eğitim paketlerine göre ayrı ayrı fiyatlandırma yapılmaktadır.

Prensiplerimiz

Tüm öğrencilerimizi kendi çocuğumuz gibi benimser ve ilgileniriz.

Kendi çocuğumuza sunulmasını arzu edeceğimiz kalitede hizmet sunarız.

Kendi çocuğumuzu göndermeyeceğimiz bir yere bir başkasının çocuğunu götürmeyiz ve göndermeyiz.

Tüm öğrencilerimizi, yaşı kaç olursa olsun, yetişkin kabul eder, onlarla bir yetişkinle konuşur gibi konuşuruz.

Tüm velilerimizle dost olmak, onların beklentilerine en seri, en doğru ve kaliteli biçimde cevap vermek amacındayız.

Kendine güvenen, bağımsız, kendi davranışlarının sorumluluğunu alabilen, sosyal yönü kuvvetli çocukların aynı zamanda başarılı öğrenciler de olduğu gerçeğinden hareket ederek, öğrencilerimizin sosyal ve psikolojik gelişimlerine de önem veririz.

Biz güvenilir olmayı esas kabul ederiz.