LGS HAZIRLIK KURSU | ÖZEL DERS

LGS sınavına hazırlanacak öğrenciler için yeni eğitim öğretim dönemine erken kayıtlar her yıl Ocak ayı itibariyle başlamış oluyor. LGS (Lislere Geçiş Sistemi) Sınavı için başvuru yapmış olanlar dışında, önümüzdeki yılda sınava girecek bir çok öğrenci adayı da LGS Kursu ön hazırlık programları ile şimdiden liselere geçiş sistemi sınavına hazırlanmayı planlıyor.

Veli ve öğrenciler birçok avantajdan dolayı yakın çevredeki kursları tercih ediyor. Matematik Dünyası bu konuda oldukça başarılı bir çizgi yakalamış durumda. Bu sebeple kaliteli ve başarılı bir kursu uzaklarda arama yerine birçok veli ve öğrenci tercihlerini Matematik Dünyas’ından yana kullanıyorlar. Matematik Dünyası LGS Hazırlık kursları hem fiyatları bakımından avantajı hem de eğitim kalitesi ve başarısı bilindik bir kurs olduğu için tercih ediliyor.

Sınava hazırlık sürecinde öğrencilerin alacağı destek moral, motivasyon ve kendine olan özgüveni artırması bakımından LGS Hazırlık Kursları büyük önem arz ediyor. LGS Hazırlık Kursları, zor, yorucu, kaygılı bir sürecin henüz başında olan öğrencileri sadece akademik anlamda değil psikolojik anlamda da destekleyebileceği için çok önemli.

LGS’DE başarı ve başarısızlık

Öğrencilerin başarısızlıklarının temelinde yatan pek çok neden var. Bunların başında sınavlara yeterince hazırlanamama gibi görünse de çalışma şekilleri, kendine güvensizlik, başarısızlık korkusu, sınav kaygısı ve stresi gibi nedenler de sınav başarısının önünde bir set oluşturuyor. Her ne kadar aileler bu süreçte çocuklarına hem maddi hem manevi anlamda gereken desteği sağlamaya gayret etseler de bu tür sorunlarda işin uzmanından yardım almak çok daha olumlu sonuç veriyor. Bu nedenle; kurs tercihi yapacak bireylerin kursta bu tür bir desteğin sağlanıp sağlanamadığını araştırmalarında yarar var.

LGS Hazırlık Kurs Fiyatları

Sınava hazırlık kurslarında fiyatların düşük veya pahalı olmasını etkileyen faktörler bulunmaktadır. Fiyata göre kurs tercih etmek sizi yanıltabilir. Öğrencinin başarısını etkileyeceği gibi harcanan emek ve boşa giden zamanda cabasıdır. LGS Kurs fiyatlarına bakarken aşağıdaki soruların cevaplarına göre karar vermeleri ve dikkat etmeleri gerekiyor:

  • Haftalık alınan ders saati, sabit etüt ve soru çözüm saati ve yıllık alınacak ders saati toplam kaç saattir?
  • Kurs başlangıç ve bitiş tarihi nedir?
  • Yıllık LGS Deneme Sınav Paketi var mı ve yapılacak deneme sayısı kaçtır?
  • Yıllık LGS Deneme Sınavları kurum bazlı mı yoksa Türkiye Geneli olarak mı yapılıyor?
  • Rehberlik servisi var mı?
  • Öğretmen kadrosu nasıl, kaç yıllık deneyimi var ve kaç yıldır aynı kurumda çalışıyorlar?
  • Öğretmen kadrosu her yıl ya da yıl içerisinde devamlı değişiyor mu? Bu maliyeti düşürme politikası olup eğitim kalitesini de düşürmektedir.
  • Kullanılan yayın ve kalitesi yeterli mi?
  • Yeni nesil yayınlar kullanılıyor mu?
Bekle beni Matematik Dünyası, ben de geliyorum..!

DUYURU: Matematik Dünyası’nda LGS Hazırlık tüm dersler paketi haricinde, sadece Matematik dersi almak isteyen öğrenciler için 12 KİŞİLİK GRUPLARDA SADECE MATEMATİK KURSU da açıyoruz. Değerlendirmek isteyen öğrenci ve velilere duyurulur.

2023 LGS sınav tarihi ne zaman YAPILACAK?

Biz LGS Sınav tarihi olarak bir tüyo verelim. Genel Olarak her yıl Haziran ayının ilk Pazar günü gerçekleştirilmektedir. Sınav Sonucu da Haziran ayının son gününe kadar erişime açılmış olmaktadır.