YKS Hazırlık | TYT | AYT | ÖZEL DERS

MEB’e bağlı Özel Öğretim Kurslarımızda bilim gruplarına göre en fazla 12 kişilik sınıflarda  YKS Hazırlık kursu verilmektedir.

YKS Hazırlık | TYT | AYT | VIP Kursuna Kimler Katılabilir?

11. SINIF | 12. SINIF | MEZUN öğrenciler katılabilir.

Matematik Dünyası’na 2007’den beri göstermiş olduğunuz büyük ilgiye ve güvene teşekkür ediyoruz. Her yeni eğitim öğretim dönemine daha da güçlenerek giriyoruz. Bizler sizlere faydalı olmayı gaye edindik.

Sevgili Öğrenciler, “Kalabalık sınıflarda anlamıyorum, konu eksiklerim çok, çok çalışmam lazım çok” diyorsanız, Matematik Dünyası’nın trend haline getirdiği “Kişiye Özel VIP Eğitim” sistemimize katılabilirsiniz.

Çocuklarınızın her dersten sonra bir şeyler öğrendiğini anlamak ve artık bende soruları çözebiliyorum sevincini paylaşmak , gözlerinden o güzel mutluluk ışıltısını almak, bizlere büyük mutluluk veriyor.

Öğrenci ve velilerimizin bize olan güvenini hiç bir zaman boşa çıkarmıyoruz ve günün değişen şartlarına, pandemi gibi küresel dinamik süreçlere ve gelişen dijital teknolojilere karşı çok kısa sürede şekil alıp uyum gösteren alt yapımızla eğitim ve öğretime devam ederek öğrencilerimizi mağdur etmiyoruz. Bu tür zorunlu hallerde aynı ders programlarıyla ve CANLI EĞİTİMLERLE derslere kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Öğretim kadromuzun her biri yeterli birikim ve tecrübeye sahip, alanında uzman, kitap yazarı profesyonel marka öğretmenlerden oluşmaktadır. Kadrosu her yıl veya yıl içerisinde devamlı değişen değil, uzun yıllar aynı kurumda çalışan eğitim kadrosundan oluşmaktadır. Bu öğrenci ve velinin mağdur olmaması, eğitimin aksamaması ve motivasyonun bozulmaması noktasında kritik öneme sahiptir.

YKS Sınava Hazırlık Paketi Hafta İçi veya Hafta Sonu günlerine planlanmaktadır.

YKS Sınava Hazırlık Paketinde, her öğrenci dönem başında yapılan Hazır Bulunuşluk Deneme Sınavına zorunlu olarak katılmakta ve sınav sonuçlarına göre sınıflara homojen olarak yerleştirilmektedir. Öğretmenlerimiz bu grupların seviyesine göre farklı anlatım tarzları belirleyip ona göre derslere devam etmektedirler. Grupların seviyesine göre bazı gruplarda yavaş ve detaylı anlatım tarzı, bazı gruplarda da hızlı ve zorlayıcı anlatım tarzı uygulamaktadırlar. Bu sayede zayıf gruplarda ileri gruplarda başlangıç durumuna göre devamlı daha ileri seviyeye gitmekte ve netleri ve puanları artmaktadır.

DUYURU: Matematik Dünyası’nda YKS Hazırlık öğrencilerine yönelik sadece Matematik dersi almak isteyen 11-12. Sınıf ve Mezun öğrenciler için en fazla 12 kişilik sınıflarda TYT Matematik, AYT Matematik kursları açıyoruz. Değerlendirmek isteyen öğrenci ve velilere duyurulur.

YKS İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

YKSYüksek Öğretim Kurumları Sınavı‘nın kısaltılmış şeklidir. 2018 yılında ilk kez düzenlenmiştir. YKS sınavı alan test grupları şeklinde uygulanır. Birinci oturum olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi, ikinci oturumu olan AYT yani Alan Yeterlilik Testi, üçüncü ve son oturumda ise YDT yani Yabancı Dil Testi uygulanır.

TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT) | 1. OTURUM

TYT, Adayların sözel ve sayısal alanlarda sahip olmaları beklenen bilgi, beceriye dayalı temel yeterliliklerini ölçer. Akıl yürütme, Türkçe’yi doğru kullanma, anlama ve matematiksel temel işlemleri yapabilmeyi ölçmektedir. TYT’de ortak müfredata dayalı Türkçe Testi, Sosyal Bilimler Testi, Temel Matematik Testi ve Fen Bilimleri Testi yer alacaktır. Bütün adayların TYT’ye girmesi zorunludur. TYT’de uygulanacak testler ve kapsamları aşağıda tabloda gösterilmiştir.

ALAN YETERLİLİK TESTİ (AYT) | 2. OTURUM

AYT, Adayların tercih edeceği programlara yönelik Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik, Fen Bilimleri ve Yabancı Dil alanlarında sahip olmaları beklenen bilgi, beceriye dayalı alan yeterliliklerini ölçer. Alan Yeterlilik Testi, her öğrencinin lisans programlarını tercih edebilmesi için girmesi zorunlu bir sınavdır. AYT 2. Oturuma katılacak adaylara, Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik, Fen Bilimleri testinden oluşan bir kitapçık verilecektir. AYT’de adaylar, hesaplanmasını istedikleri puan türü için gereken testleri cevaplayacaklardır. AYT’de uygulanacak testler ve kapsamları aşağıda tabloda gösterilmiştir.

YABANCI DİL TESTİ (YDT) | 3. OTURUM

AYT 3. Oturuma katılacak adaylara, Yabancı Dil Testinden oluşan 80 soruluk bir kitapçık verilecektir. AYT’de adaylar, hesaplanmasını istedikleri YDT puan türü için gereken testleri cevaplayacaklardır. AYT’de uygulanacak testler ve kapsamları aşağıda tabloda gösterilmiştir.

YKS (YÜKSEK ÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI)

TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT)
1. OTURUM
ALAN YETERLİLİK TESTİ (AYT)
2. OTURUM
YABANCI DİL TESTİ (YDT)
3. OTURUM
TÜRKÇE TESTİ ( 40 SORU)TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI-SOSYAL
BİLİMLER-1 TESTİ ( 40 SORU)
ALMANCA, ARAPÇA, FRANSIZCA, İNGİLİZCE, RUSÇA (80 SORU)
TEMEL MATEMATİK TESTİ ( 40 SORU)SOSYAL BİLİMLER-2 TESTİ ( 40 SORU)YABANCI DİL TESTİ AYNI ZAMAN DİLİMİNDE BEŞ FARKLI DİLDE YAPILMAKTADIR
SOSYAL BİLİMLER TESTİ ( 20 SORU)MATEMATİK TESTİ ( 40 SORU)OTURUMLAR 80 SORULUK TESTLE UYGULANMAKTADIR
FEN BİLİMLERİ TESTİ ( 20 SORU)FEN BİLİMLERİ TESTİ ( 40 SORU)ADAYLAR YDT PUANI İÇİN İSTEDİĞİ DİLDEN OTURUMA KATILABİLMEKTEDİR

prensiplerimiz

Tüm öğrencilerimizi kendi çocuğumuz gibi benimser ve ilgileniriz.

Kendi çocuğumuza sunulmasını arzu edeceğimiz kalitede hizmet sunarız.

Kendi çocuğumuzu göndermeyeceğimiz bir yere bir başkasının çocuğunu götürmeyiz ve göndermeyiz.

Tüm öğrencilerimizi, yaşı kaç olursa olsun, yetişkin kabul eder, onlarla bir yetişkinle konuşur gibi konuşuruz.

Tüm velilerimizle dost olmak, onların beklentilerine en seri, en doğru ve kaliteli biçimde cevap vermek amacındayız.

Kendine güvenen, bağımsız, kendi davranışlarının sorumluluğunu alabilen, sosyal yönü kuvvetli çocukların aynı zamanda başarılı öğrenciler de olduğu gerçeğinden hareket ederek, öğrencilerimizin sosyal ve psikolojik gelişimlerine de önem veririz.

Biz güvenilir olmayı esas kabul ederiz.